Наш Рок - найнадійніший сайт для покупки музичних інструментів та обладнання! Тут Ви завжди отримаєте оригінальні товари найвищої якості! Отримайте також корисну пораду від фахівців!

 
No avatar
zin11111
Повідомлень: 63
З нами з: 24 січня 2013, 19:10

04 лютого 2018, 14:47

Toneczar Openhaus
Якось в 2014 році мені випала хороша можливість придбати бутікову і рідкісну в наших краях німецьку педаль-дісторшн Weehbo Morbid Drive. Порядковий номер її #44, тобто вона «ще з тих перших». Звук її виявився набагато крутішим і дорослішим порівняно з іншими педалями, які я мав до того, в тому числі й всім відомим Metal Zone. Morbid Drive звучав дуже класно, близько до звуку лампових підсилювачів, присутня динаміка і гнучкість, прекрасно читалися ноти і будь-які акорди. Та й взагалі було чути зовсім інший рівень звуку. Крім того, в педалі є Lead-канал, який додавав бусту в звучання і робив його плотнішим і прострільнішим для соляків і виділення окремих партій. Ще одна фішка полягала в подвійній настройці низьких частот, тобто одна ручка додавала їх, а інша – налаштовувала «округлість», як стверджує сам виробник. Тому накрутити низи можна було тонко, а звучали вони – реально круто.
Відтоді я почав цікавитися педалями подібного рівня, переглядав Youtube, бачив і чув їх на концертах, і одна з них мене зацікавила і заінтригувала найбільше, а саме - Toneczar Openhaus. Вона позиціонувала як педаль найвищого еліт-класу, еталон правильного перегрузу в форматі компактної транзисторної педалі, мала і має перші місця в порівняльних обзорах, зокрема в авторитетного обзорщика гітарної техніки Денніса Кайзера. Дістати цю педаль в нас і в принципі дуже важко, майже на грані фантастики, оскільки виготовляється вона дуже малими партіями при величезному попиті, в результаті чого з’явилися довгі листи очікування і черга на ефекти Toneczar сягає 2-х років, а то і більше. На вторинному ринку педаль з’являється дуже рідко, а якщо і з’являється, то забирають її протягом декількох днів, а ціна становить щонайменше 450-500$.
Проте, навіть за такої невтішної перспективи, я поставив собі за мету дістати цей перегруз. І от недавно випала нагода, якою я просто не міг не скористатися. В Україні, в одного з майстрів гітарної справи з’явилася можливість замовити собі 100% копію/репліку діста Toneczar Openhaus і овердрайв Toneczar Dove. Клони були повністю схожі на оригінали і оформлені до найдрібніших нюансів, використовувалась заводська плата і деталі найвищої якості. Зв’язався з майстром (звати Денис, дуже хороша і приємна людина, отримав величезне задоволення від спілкування і дізнався багато нового й цікавого) і замовив собі Openhaus.
І от педаль в мене в руках. Першим ділом виставив ручки педалі так, як виставляю і на інших своїх перегрузах. Побільше середини і верхів, низ посередині, гейну чуть більше половини. Коли нарешті включив, то не повірив своїм вухам – звук одразу був такий як треба, просто шикарний, динаміка і артикуляція були дуже чутливими, такого комфоту при роботі з перегрузом в мене не було відколи граю на гітарі. Звук просто таки тримаєш в своїх руках і робиш з ним все що завгодно. Нічого зайвого не вилазить і не шумить. Рівень фону – мінімальний, практично не відчутний. Враження були найкращі, а всі мої очікування - повністю виправдані. Частотні настройки я майже і не змінював, працюють вони дуже класно, гейну довелося додати побільше, оскільки педаль хоть і йде по паспорту як hi-gain, мені його трохи бракувало, зараз він викручений десь на 70% і ще є запас. В Weehbo Morbid Drive гейну менше, там його доводиться викручувати на максимум, що мене, чесно кажучи, напрягає, оскільки я у всьому люблю мати трохи запас. Крім того в Openhaus Level-ручка вирінює перегруз з кліном десь на 30-ти відсотках, чому я був безмежно радий, а от в Morbid Drive її для цього треба викрутити десь на 65%. В загальному Weehbo і Toneczar по звуку і характеру виявились досить схожими між собою. Обидві педалі мають правильне модернове звучання і структуру гейну, крупне зерно, схожим принципом налаштовуються частотні характеристики. Проте, все таки, Openhaus має більш живіше і багатше звучання, кращу динаміку і можливості настройки, більш комфортна гра, кожне зерно дуже класно читається на будь-яких акордах. Рифи прострільні і насичені, на «нульових» акордах те й робиш, що насолоджуєшся жиром і правильністю звучання. На соляках все також дуже круто, але тут мені Morbid Drive трохи більше подобається, оскільки звучить, як на мене, чистіше і акуратніше, крім того Weehbo має Lead-канал, який додає бусту, гейну і підсилює звук. На соляках це актуально і в Openhaus цього каналу дуже бракує, а його там, нажаль, немає. Пробував також порівнювати Toneczar з педаллю, яка має цікаву назву Emma PisdiYAUwot (бутік з Данії), проте, як виявилось, в них зовсім різний характер звуку і принцип настройки, тому порівнювати тут, власне, нічого. Openhaus – більше модерновий перегруз з відкритим серединистим звучанням, крупним зерном. Emma – олдскул з прострільним, скомпресованим, але плотним і дрібнозернистим трешовим звучанням.
Тумблер Mid-Voice – виставляє діапазон середніх частот. Має три положення, відносно яких буде виконувати свою роботу ручка Middle. Я ставлю цей тумблер в середнє положення, оскільки мені в ньому найлегше вистроюватись і звучання правильне. В Weehbo Morbid Drive також є цей тумблер і там я ставлю його в те саме середнє положення.
Тумблер Phase – призначений для боротьби з шумом і фоном на концертних рівнях гучності. Особливо з цією опцією не розбирався, тільки виставив в верхнє положення, оскільки в ньому звучить краще.
Тумблер Mode – має три положення, які міняють структуру гейну. X (Extra gain) – найбільш плотний і важкий звук, мій основний режим. C (Cleanest) – більш делікатне і легше звучання, при тому самому рівні гейну. Благородний, акуратний і чистий звук. S (Super lead) – режим з легшим звучанням і піднятою серединою при тому самому рівні гейну для прорізаючих партій і соло.
Одним словом – варіантів звучання дуже багато. Toneczar Openhaus справді дуже достойний і дуже серйозний, найкращий перегруз, який я чув на сьогоднішній день в форматі компактної педалі і на майбутнє він залишатиметься основним в моєму ланцюгу ефектів. Тому сам користуюсь і всім рекомендую. 3,5 роки довелось шукати цю педаль, але хто шукає – той завжди знайде. Під впливом всіх вражень й вирішив написати дану статтю і донести свою думку. Всім бажаю хорошого настрою, багато приємної музики і натхнення її творити!

Звучання:
https://www.youtube.com/watch?v=iVysiXv5b-0&t=212s
https://www.youtube.com/watch?v=v1TeLVeBvr4
https://www.youtube.com/watch?v=_L1uu85hjvk
https://www.youtube.com/watch?v=5o2zcnfzrjo
https://www.youtube.com/watch?v=fvp4teL7dwk

Veiron Dverg
28.01.2018 р.
Вкладення
1.jpg
2.jpg
3.jpg
 

Alert: